حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

معرفی انواع صندلی راننده اتومبیل و ویژگی‌های هر کدام

صندلی راننده اتومبیل

صندلی راننده اتومبیل یکی از مواردی است که در کیفیت رانندگی و کاهش تصادفات نقش مهمی ایفا می‌کند. اما متأسفانه، بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی کافی در این مورد، در انتخاب و تعویض صندلی خودرو اشتباه می‌کنند. به همین خاطر در این مقاله همراه مجموعه پیت پارت، فعال در زمینه تعویض صندلی خودرو ، باشید تا با انواع صندلی راننده ماشین و ویژگی‌های هر کدام آشنا شوید.

قبل از آنکه به معرفی انواع صندلی راننده اتومبیل بپردازیم، لازم است ذکر شود که شما می‌توانید برای تعویض صندلی ماشین ، از خدمات مجموعه پیت پارت استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هزینه تعویض صندلی خودرو در اکثر موارد کمتر از هزینه تعویض روکش است؛ بنابراین اگر به دنبال راحتی و زیبایی همزمان با هم هستید، تعویض صندلی خودرو صرف نظر از ایرانی یا خارجی بودن ماشین، ایده بهتری است. در صورت وجود سؤال در رابطه با هزینه و تحوه تعویض صندلی خودرو، می‌توانید از طریق شماره ۰۹۰۳۸۶۵۱۳۲۵ در تماس باشید.

معرفی انواع صندلی راننده اتومبیل

صندلی نیمکتی یا Bench

صندلی نیمکتی همان‌طور که تا اندازه ای از نامش مشخص است، مشابه با یک نیمکت، صندلی بلندی است که دارای فضای کافی برای نشستن راننده و شاگرد راننده است. روکش صندلی نیمکتی مشابه با سایر صندلی‌های خودرو، قابل تعویض است. اما در حالت کلی از روکش‌هایی از جنس کتان و چرم به منظور حفظ ظاهر زیبای صندلی، استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ روکش صندلی برای خودرو چیست؟

صندلی نیمکتی یا Bench

ویژگی‌های صندلی راننده نیمکتی

صندلی نیمکتی دارای یک اهرم تنظیم دستی است. با استفاده از این اهرم می‌توانید زاویه صندلی را به خوبی متناسب با شرایط و راحتی خودتان در حین رانندگی تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید که تنظیم تکیه گاه صندلی ماشین، اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر صندلی راننده به درستی تنظیم نشده باشد، راننده دید مناسبی به مسیر نداشته و احتمال برخورد خودرو با خودرهای جلویی زیاد می‌شود.

درازا و پهنای صندلی نمیکتی به اندازه ای است که سه نفر به راحتی می‌توانند روی آن بنشینند.

در برخی از صندلی‌های نیمکتی به منظور راحتی هرچه بیشتر سرنشینان، یک بالش باد شونده و گرمکن در بخش کمری صندلی تعبیه شده‌است.

صندلی راننده باکت یا Bucket

صندلی راننده باکت، یکی از انواع صندلی راننده اتومبیل است که دارای یک گودی در کف و یک بلندی در بخش تکیه گاه است. تفاوت اصلی این صندلی با صندلی نیمکتی در این است که به صورت کاملاً مستقل نسبت به سایر صندلی‌ها نصب می‌شود. در نتیجه هم نصب راحتتری دارد و هم شرایط تنظیم آن به سادگی قابل انجام است.

صندلی راننده باکت یا Bucket

ویژگی‌های صندلی راننده باکت

مشابه با صندلی‌های نیمکتی، این نوع صندلی راننده اتومبیل نیز دارای اهرم برای تنظیم هرچه بهتر صندلی است. البته لازم است ذکر شود که دو اهرم برای تنظیم ارتفاع و زاویه صندلی وجود دارد. به همین خاطر راحتی در صندلی راننده باکت بیشتر از صندلی نیمکتی است.

برخلاف صندلی نیمکتی، نصب صندلی باکت مستقل از سایر صندلی‌ها انجام می‌شود. در نتیجه شرایط تنظیم هر صندلی خیلی بهتر و راحتتر از صندلی نیمکتی است.

از صندلی باکت، خودورهای اسپرت و کوپه به وفور استفاده می‌شود. اما اگر شما به امکانات و ظاهر این نوع صندلی علاقه دارید، صرف نظر از مدل خودرو، می‌توانید صندلی‌های فعلی خودرو را با این صندلی، تعویض کنید.

صندلی راننده اسپرت یا Sport

صندلی اسپرت یکی دیگر از انواع صندلی راننده اتومبیل است که از لحاظ ظاهری تا اندازه ای شبیه به صندلی باکت است. با این تفاوت که گودی کف صندلی اسپرت تا حدی کمتر از صندلی باکت است؛ و در عوض، کناره‌های صندلی اسپرت پهن‌تر از صندلی باکت است. استفاده از این نوع صندلی برای کسانی که به رانندگی با سرعت علاقه دارند، توصیه می‌شود. چرا که ساختار صندلی به گونه ای طراحی شده که در پیچ‌های تند با سرعت بالا، راننده کمترین تحرک و جابه‌جایی را داشته و به شرایط مسلط باقی بماند.

صندلی راننده اسپرت یا Sport

ویژگی‌های صندلی راننده اسپرت

*      در صندلی اسپرت با توجه به ساختار صندلی، راننده بیشترین میزان ثبات را دارد.

*      وضعیت بستن کمربند ایمنی در این صندلی‌ها کاملاً متفاوت از سایر صندلی هاست. کمربند از شکاف‌های داخلی صندلی خارج شده و به صورت کامل از بدن شخص عبور کرده و وی را ثابت نگه می‌دارد.

کلیدواژه : خرید صندلی ماشین
negarpourjavad
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X